Volvo Penta TAD 1641 GE (2009)
2009
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006790 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo Penta TAD 1641 GE |
| Status : | Excellent |
| Year : | 2009 |
| Net weight : | 3999 kg |
| Length : | 3200 mm |
| Width : | 1380 mm |
| Height : | 2300 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 658 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 658 hp |
| Engine power : | 658 hp |
|
Comments :
Reference number: 0006790; Length: 3200 mm; Width: 1380 mm; Height: 2300 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 6 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 20,847 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT