Perkins 4006-23TAG3A (2014)
2014
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0005382 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 4006-23TAG3A |
| Status : | Excellent |
| Year : | 2014 |
| Machine hours : | 3335 h |
| Net weight : | 11000 kg |
| Length : | 7200 mm |
| Width : | 2220 mm |
| Height : | 2520 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 923 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 923 hp |
| Engine power : | 923 hp |
|
Comments :
Reference number: 0005382; Machine hours: 3335 h; Length: 7200 mm; Width: 2220 mm; Height: 2520 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 6 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 50,921 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT