Caterpillar CAT XQP20 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18121 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT XQP20 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 815 kg |
| Volume : | 56 L |
| Transport length : | 1718 mm |
| Transport width : | 1001 mm |
| Transport height : | 1300 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 218 hp |
| engine : | Cat C2.2,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 218 hp |
| engine : | Cat C2.2,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 218 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18121; Volume: 56 L; Transport length: 1718 mm; Transport width: 1001 mm; Transport height: 1300 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Cat C2.2, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, DORDRECHT, Zuid-Holland, Niederlande
€ 17,321 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT