Caterpillar CAT XQP20 (2025)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18121 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT XQP20 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 815 kg |
| Volume : | 56 L |
| Transport length : | 1718 mm |
| Transport width : | 1001 mm |
| Transport height : | 1300 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 218 hp |
| engine : | Cat C2.2,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 218 hp |
| engine : | Cat C2.2,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 218 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18121; Volume: 56 L; Transport length: 1718 mm; Transport width: 1001 mm; Transport height: 1300 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Cat C2.2, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, DORDRECHT, Zuid-Holland, Niederlande
€ 17,321 ex-VAT
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.