Volvo Penta TAD 841 GE (2026)
2026
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006739 |
| Make : | Volvo Penta |
| Model : | Volvo Penta TAD 841 GE |
| Status : | New |
| Year : | 2026 |
| Net weight : | 2580 kg |
| Length : | 3650 mm |
| Width : | 1310 mm |
| Height : | 2300 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 345 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 345 hp |
| Engine power : | 345 hp |
|
Comments :
Reference number: 0006739; Length: 3650 mm; Width: 1310 mm; Height: 2300 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 6 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 32,162 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT