John Deere Doosan G160 (2008)
2008
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006679 |
| Make : | John Deere |
| Model : | John Deere Doosan G160 |
| Status : | Good |
| Year : | 2008 |
| Machine hours : | 29860 h |
| Net weight : | 3352 kg |
| Length : | 3580 mm |
| Width : | 1290 mm |
| Height : | 2200 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
|
Comments :
Reference number: 0006679; Machine hours: 29860 h; Length: 3580 mm; Width: 1290 mm; Height: 2200 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 6 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 11,272 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT