Europower EP6000 (2025)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 1056-5 |
| Make : | Europower |
| Model : | Europower EP6000 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Net weight : | 75 kg |
| Length : | 830 mm |
| Width : | 510 mm |
| Height : | 560 mm |
| Voltage : | 1 |
| fuel : | petrol |
| engine cylinders : | 1 |
| power output : | 82 hp |
| transmission : | Unknown |
| fuel tank : | 61L |
| fuel : | petrol |
| engine cylinders : | 1 |
| power output : | 82 hp |
| transmission : | Unknown |
| fuel tank : | 61L |
| Engine power : | 82 hp |
|
Comments :
Reference number: 1056-5; Length: 830 mm; Width: 510 mm; Height: 560 mm; Voltage: 1; engine cylinders: 1; fuel tank: 61L |
|
Netherlands, Nieuwerkerken, Belgium
Price on request
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.