Caterpillar DE250 E0 (2021)
2021
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10003514 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar DE250 E0 |
| Status : | Used |
| Year : | 2021 |
| Technical inspection : | Last:Wednesday,May 1,2024 |
| Machine hours : | 3353 h |
| Weight : | 3150 kg |
| Working width : | 1400 mm |
| Voltage : | 50Hz,400/230,Output:250 |
| power output : | 268 hp |
| engine : | Caterpillar,C9 |
| transmission : | Condition:OK |
| certifications : | CE |
| power output : | 268 hp |
| engine : | Caterpillar,C9 |
| transmission : | Condition:OK |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 268 hp |
|
Comments :
Technical inspection: Last: Wednesday, May 1, 2024; Machine hours: 3353 h; Weight: 3150 kg; Working width: 1400 mm; Voltage: 50Hz, 400/230, Output: 250; engine: Caterpillar, C9; certifications: CE |
|
Denmark, Fabriksparken 24, DK-2600 Glostrup/Copenhagen, Denmark
€ 10,572 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT