Cummins 6BT5.9-G2 (2025)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19835 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins 6BT5.9-G2 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 1430 kg |
| Volume : | 185 L |
| Transport length : | 3038 mm |
| Transport width : | 1130 mm |
| Transport height : | 1300 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 6BT5.9-G1,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 6BT5.9-G1,Cummins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19835; Volume: 185 L; Transport length: 3038 mm; Transport width: 1130 mm; Transport height: 1300 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins 6BT5.9-G1, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 15,015 ex-VAT
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.