Cummins 6BT5.9-G2 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19835 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins 6BT5.9-G2 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 1430 kg |
| Volume : | 185 L |
| Transport length : | 3038 mm |
| Transport width : | 1130 mm |
| Transport height : | 1300 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 6BT5.9-G1,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 6BT5.9-G1,Cummins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19835; Volume: 185 L; Transport length: 3038 mm; Transport width: 1130 mm; Transport height: 1300 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins 6BT5.9-G1, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 15,015 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT