Perkins 2206C-E13TAG3 (2026)
2026
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-20017 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 2206C-E13TAG3 |
| Status : | Used |
| Year : | 2026 |
| Gross weight : | 4583 kg |
| Volume : | 800 L |
| Transport length : | 4400 mm |
| Transport width : | 1400 mm |
| Transport height : | 2500 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 553 hp |
| engine : | Perkins 2206C-E13TAG3,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 553 hp |
| engine : | Perkins 2206C-E13TAG3,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 553 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-20017; Volume: 800 L; Transport length: 4400 mm; Transport width: 1400 mm; Transport height: 2500 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 2206C-E13TAG3, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 43,435 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT