ÖZDÖKEN 6-row pneumatic precision planter for sugar beet and beans OZDOKEN VPHE-DG6 (2026)
Details of the classified ad
| Category : | Cultivation |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-11032214 |
| Make : | ÖZDÖKEN |
| Model : | 6-row pneumatic precision planter for sugar beet and beans OZDOKEN VPHE-DG6 |
| Status : | Used |
| Year : | 2026 |
| Weight : | 1,5 t |
| Length : | 2200 m |
| Width : | 3000 m |
| Height : | 1800 m |
| Power requirement : | 66 kW |
| VIN : | Show |
| HS Code : | Show |
| warranty : | N/A |
|
Comments :
Pneumatic precision planter OZDOKEN VPHE-DG6 Row spacing: 45 cm Double disc coulters for seeding units Double disc fertilizer coulters Jumbo PVC fertilizer hopper 750 L Hydraulic row markers PTO shaft Road lighting kit Digitroll Seed Master Integra seed monitor 2 sets of seed discs **Optional (extra cost):*** Metal intermediate press wheels Electric shut-off of 6 rows EXPORT: ONLY THE NET AMOUNT NEED TO PAID (with valid EU- VAT number)/ TRANSPORTATION WORLDWIDE POSSIBLE at good conditions. Offer valid while stocks last. |
|
Rzędziany, Poland
ÖZDÖKEN 6-row pneumatic precision planter for sugar beet and beans OZDOKEN VPHE-DG6 (2026)
€ 19,120 ex-VAT
AB GROUP Anita Boltryk
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
ÖZDÖKEN 6-row pneumatic precision planter for sugar beet and beans OZDOKEN VPHE-DG6 (2026)
Price excl. VAT