Daewoo Deawoo, 8.1 KVA Diesel . Brand , low noise. Very complete (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10875180 |
| Make : | Daewoo |
| Model : | Daewoo Deawoo, 8.1 KVA Diesel . Brand , low noise. Very complete |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Weight : | 165 kg |
| Length : | 800 mm |
| Width : | 600 mm |
| Height : | 600 mm |
| Voltage : | 400 VOLTS |
| Frequency : | 50 Hz |
| power output : | 16 hp |
| engine : | Deawoo |
| power output : | 16 hp |
| engine : | Deawoo |
| Engine power : | 16 hp |
|
Comments :
Weight: 165 kg; Length: 800 mm; Width: 600 mm; Height: 600 mm; Voltage: 400 VOLTS; Frequency: 50 Hz; engine: Deawoo |
|
Netherlands, Rietgoorsestraat 56, 4708PH Roosendaal, The Netherlands
Price on request
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.