Cummins C66D5EQ - -Q (2025)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18507-Q |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins C66D5EQ - -Q |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 1453 kg |
| Volume : | 200 L |
| Transport length : | 2315 mm |
| Transport width : | 1015 mm |
| Transport height : | 1685 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 71 hp |
| engine : | Cummins 4BTAA3.3-G14,Cummins |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 71 hp |
| engine : | Cummins 4BTAA3.3-G14,Cummins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 71 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18507-Q; Volume: 200 L; Transport length: 2315 mm; Transport width: 1015 mm; Transport height: 1685 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 3; engine: Cummins 4BTAA3.3-G14, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 14,188 ex-VAT
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.