Caterpillar CAT DE500GC - Stand-by (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18220 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE500GC - Stand-by |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 2924 kg |
| Volume : | 721 L |
| Transport length : | 3100 mm |
| Transport width : | 1338 mm |
| Transport height : | 2168 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 2 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C13,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 2 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C13,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18220; Volume: 721 L; Transport length: 3100 mm; Transport width: 1338 mm; Transport height: 2168 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 2; engine: Caterpillar C13, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 63,194 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT