Deutz TCD6.1L6 (2024)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19014 |
| Make : | Deutz |
| Model : | Deutz TCD6.1L6 |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 3100 kg |
| Volume : | 1100 L |
| Transport length : | 3640 mm |
| Transport width : | 1200 mm |
| Transport height : | 2295 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Deutz TCD6.1L6-SV,Deutz |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Deutz TCD6.1L6-SV,Deutz |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19014; Volume: 1100 L; Transport length: 3640 mm; Transport width: 1200 mm; Transport height: 2295 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Deutz TCD6.1L6-SV, Deutz; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 42,129 ex-VAT
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.