Volvo TAD882GE (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19920 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo TAD882GE |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 4450 kg |
| Volume : | 280 L |
| Transport length : | 3950 mm |
| Transport width : | 1300 mm |
| Transport height : | 2150 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 299 hp |
| engine : | Volvo TAD882GE,Volvo Penta |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 299 hp |
| engine : | Volvo TAD882GE,Volvo Penta |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 299 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-19920; Volume: 280 L; Transport length: 3950 mm; Transport width: 1300 mm; Transport height: 2150 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Volvo TAD882GE, Volvo Penta; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 52,226 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT