Cummins KTA38-G5 (2024)
2024
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18815 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins KTA38-G5 |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 14280 kg |
| Volume : | 1200 L |
| Transport length : | 6060 mm |
| Transport width : | 2450 mm |
| Transport height : | 2900 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins KTA38-G5,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins KTA38-G5,Cummins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18815; Volume: 1200 L; Transport length: 6060 mm; Transport width: 2450 mm; Transport height: 2900 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins KTA38-G5, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 132,742 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT