Volvo TAD841GE (2025)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18876 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo TAD841GE |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 2800 kg |
| Volume : | 400 L |
| Transport length : | 3650 mm |
| Transport width : | 1300 mm |
| Transport height : | 2190 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 272 hp |
| engine : | Volvo TAD841GE,Volvo |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 272 hp |
| engine : | Volvo TAD841GE,Volvo |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 272 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18876; Volume: 400 L; Transport length: 3650 mm; Transport width: 1300 mm; Transport height: 2190 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Volvo TAD841GE, Volvo; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 32,641 ex-VAT
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.