Perkins 2806D-E18TAG1A (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19816 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 2806D-E18TAG1A |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 8425 kg |
| Volume : | 975 L |
| Transport length : | 4608 mm |
| Transport width : | 1950 mm |
| Transport height : | 2500 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 689 hp |
| engine : | Perkins 2806D-E18TAG1A,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 689 hp |
| engine : | Perkins 2806D-E18TAG1A,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 689 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-19816; Volume: 975 L; Transport length: 4608 mm; Transport width: 1950 mm; Transport height: 2500 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 2806D-E18TAG1A, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 66,589 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT