Himoinsa 12V1600 G20F (2018)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006466 |
| Make : | Himoinsa |
| Model : | Himoinsa 12V1600 G20F |
| Status : | New |
| Year : | 2018 |
| Net weight : | 4204 kg |
| Length : | 3480 mm |
| Width : | 1550 mm |
| Height : | 2020 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 783 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 783 hp |
| Engine power : | 783 hp |
|
Comments :
Reference number: 0006466; Length: 3480 mm; Width: 1550 mm; Height: 2020 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 12 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 52,183 ex-VAT
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.