Deutz BF12M 716
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0005851 |
| Make : | Deutz |
| Model : | Deutz BF12M 716 |
| Status : | Excellent |
| Machine hours : | 280 h |
| Net weight : | 4500 kg |
| Length : | 3550 mm |
| Width : | 1600 mm |
| Height : | 1650 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 440 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 440 hp |
| Engine power : | 440 hp |
|
Comments :
Reference number: 0005851; Machine hours: 280 h; Length: 3550 mm; Width: 1600 mm; Height: 1650 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 12 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 7,616 ex-VAT
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.