Cummins C1675D5A - -O (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18534-O |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins C1675D5A - -O |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 10293 kg |
| Transport length : | 5779 mm |
| Transport width : | 2040 mm |
| Transport height : | 2518 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 1822 hp |
| engine : | Cummins KTA50-GS8,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 1822 hp |
| engine : | Cummins KTA50-GS8,Cummins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 1822 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18534-O; Transport length: 5779 mm; Transport width: 2040 mm; Transport height: 2518 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins KTA50-GS8, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 181,923 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT