Volvo TAD1346GE (2025)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18882 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo TAD1346GE |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 4860 kg |
| Volume : | 900 L |
| Transport length : | 4310 mm |
| Transport width : | 1500 mm |
| Transport height : | 2400 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 590 hp |
| engine : | Volvo TAD1346GE,Volvo |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 590 hp |
| engine : | Volvo TAD1346GE,Volvo |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 590 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18882; Volume: 900 L; Transport length: 4310 mm; Transport width: 1500 mm; Transport height: 2400 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Volvo TAD1346GE, Volvo; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht, Zuid-Holland
€ 55,708 ex-VAT
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.