Kohler KDI2504T (2025)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19005 |
| Make : | Kohler |
| Model : | Kohler KDI2504T |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 1500 kg |
| Volume : | 250 L |
| Transport length : | 2540 mm |
| Transport width : | 1140 mm |
| Transport height : | 1647 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 549 hp |
| engine : | Kohler KDI2504TCRCAC-SV,Kohler |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 549 hp |
| engine : | Kohler KDI2504TCRCAC-SV,Kohler |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 549 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-19005; Volume: 250 L; Transport length: 2540 mm; Transport width: 1140 mm; Transport height: 1647 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Kohler KDI2504TCRCAC-SV, Kohler; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 20,803 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT