FG Wilson P500-3 (2025)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16019 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P500-3 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 5033 kg |
| Volume : | 888 L |
| Transport length : | 4930 mm |
| Transport width : | 1658 mm |
| Transport height : | 2317 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 536 hp |
| engine : | Perkins 2506A-E15TAG1,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 536 hp |
| engine : | Perkins 2506A-E15TAG1,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 536 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16019; Volume: 888 L; Transport length: 4930 mm; Transport width: 1658 mm; Transport height: 2317 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 2506A-E15TAG1, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 53,010 ex-VAT
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.