Caterpillar CAT 3512B - Open (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18102 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT 3512B - Open |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 14000 kg |
| Transport length : | 5720 mm |
| Transport width : | 2080 mm |
| Transport height : | 2220 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 1740 hp |
| engine : | Caterpillar 3512B,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 1740 hp |
| engine : | Caterpillar 3512B,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 1740 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18102; Transport length: 5720 mm; Transport width: 2080 mm; Transport height: 2220 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar 3512B, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 295,951 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT