FG Wilson P220-3 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16012 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P220-3 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 2043 kg |
| Volume : | 394 L |
| Transport length : | 3520 mm |
| Transport width : | 1320 mm |
| Transport height : | 1680 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 236 hp |
| engine : | Perkins 1106A-70TAG4,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 236 hp |
| engine : | Perkins 1106A-70TAG4,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 236 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16012; Volume: 394 L; Transport length: 3520 mm; Transport width: 1320 mm; Transport height: 1680 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 1106A-70TAG4, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 25,591 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT