Deutz 62 kVA (2025)
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10207645 |
| Make : | Deutz |
| Model : | Deutz 62 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 14.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 1140 kg |
| Net weight : | 1140 kg |
| Operating weight : | 1140 kg |
| Length : | 2430 mm |
| Width : | 1056 mm |
| Height : | 1700 mm |
| Capacity : | 3.11 m³ |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 70 dB |
| Color : | red |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 4 |
| power output : | 67 hp |
| engine : | Deutz BF4M2011C |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 70 Ah |
| fuel tank : | 150l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 150 L |
| certifications : | CE,EAC |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 4 |
| power output : | 67 hp |
| engine : | Deutz BF4M2011C |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 70 Ah |
| fuel tank : | 150l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 150 L |
| certifications : | CE,EAC |
| Engine power : | 67 hp |
| Colour : | red |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 1140 kg; Operating weight: 1140 kg; Length: 2430 mm; Width: 1056 mm; Height: 1700 mm; Capacity: 3.11 m³; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 70 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 4; engine: Deutz BF4M2011C; gearbox: automatic; battery: 70 Ah; fuel tank: 150l; body: Galvanized Steel; body material: steel; tank volume: 150 L; certifications: CE, EAC |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Deutz 62 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Deutz 62 kVA (2025)