Detroit Diesel 20V149, 2100KVA like brand (1998)
1998
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-11075536 |
| Make : | Detroit Diesel |
| Model : | Detroit Diesel 20V149, 2100KVA like brand |
| Status : | Used |
| Year : | 1998 |
| Weight : | 3840 kg |
| Length : | 6010 mm |
| Width : | 1800 mm |
| Height : | 1850 mm |
| Voltage : | 400 VOLTS |
| Frequency : | 50 Hz |
| power output : | 2682 hp |
| power output : | 2682 hp |
| Engine power : | 2682 hp |
|
Comments :
Weight: 3840 kg; Length: 6010 mm; Width: 1800 mm; Height: 1850 mm; Voltage: 400 VOLTS; Frequency: 50 Hz |
|
Netherlands, Rietgoorsestraat 56, 4708PH Roosendaal, The Netherlands
Price on request
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.