Cummins VTA 28 G3 Siemens in 20 ft container
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0005098 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins VTA 28 G3 Siemens in 20 ft container |
| Status : | Used |
| Net weight : | 12000 kg |
| Length : | 6060 mm |
| Width : | 2490 mm |
| Height : | 2900 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 820 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 820 hp |
| Engine power : | 820 hp |
|
Comments :
Reference number: 0005098; Length: 6060 mm; Width: 2490 mm; Height: 2900 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 12 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 17,365 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT