FG Wilson P88-3 - Open -O (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16007-O |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P88-3 - Open -O |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 944 kg |
| Volume : | 180 L |
| Transport length : | 1870 mm |
| Transport width : | 840 mm |
| Transport height : | 1333 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 957 hp |
| engine : | Perkins 1104A-44TG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 957 hp |
| engine : | Perkins 1104A-44TG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 957 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16007-O; Volume: 180 L; Transport length: 1870 mm; Transport width: 840 mm; Transport height: 1333 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 1104A-44TG2, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 13,056 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT