FG Wilson P300-5 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16015 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P300-5 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 2854 kg |
| Volume : | 528 L |
| Transport length : | 3980 mm |
| Transport width : | 140 mm |
| Transport height : | 2030 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 321 hp |
| engine : | Perkins 1506A-E88TAG4,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 321 hp |
| engine : | Perkins 1506A-E88TAG4,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 321 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16015; Volume: 528 L; Transport length: 3980 mm; Transport width: 140 mm; Transport height: 2030 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 1506A-E88TAG4, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 40,671 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT