Deutz BF12M 716
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0005852 |
| Make : | Deutz |
| Model : | Deutz BF12M 716 |
| Status : | Excellent |
| Machine hours : | 283 h |
| Net weight : | 4500 kg |
| Length : | 3550 mm |
| Width : | 1600 mm |
| Height : | 1650 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 440 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 440 hp |
| Engine power : | 440 hp |
|
Comments :
Reference number: 0005852; Machine hours: 283 h; Length: 3550 mm; Width: 1600 mm; Height: 1650 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 12 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 7,616 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT