Cummins 6CTAA8.3-G2 (2026)
2026
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-20035 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins 6CTAA8.3-G2 |
| Status : | Used |
| Year : | 2026 |
| Gross weight : | 2695 kg |
| Volume : | 470 L |
| Transport length : | 3592 mm |
| Transport width : | 1840 mm |
| Transport height : | 1322 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 6CTAA8.3G2,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 6CTAA8.3G2,Cummins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-20035; Volume: 470 L; Transport length: 3592 mm; Transport width: 1840 mm; Transport height: 1322 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins 6CTAA8.3G2, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 24,807 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT