Caterpillar CAT DE715E0 (2025)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18030 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE715E0 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 5952 kg |
| Volume : | 1082 L |
| Transport length : | 5320 mm |
| Transport width : | 1920 mm |
| Transport height : | 2290 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C18,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C18,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18030; Volume: 1082 L; Transport length: 5320 mm; Transport width: 1920 mm; Transport height: 2290 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C18, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 95,748 ex-VAT
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.