Perkins 4008TAG3 (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-21070 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 4008TAG3 |
| Status : | Used |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 9896 kg |
| Volume : | 2060 L |
| Transport length : | 5820 mm |
| Transport width : | 2270 mm |
| Transport height : | 2800 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 4008-30TAG3,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 4008-30TAG3,Perkins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-21070; Volume: 2060 L; Transport length: 5820 mm; Transport width: 2270 mm; Transport height: 2800 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 4008-30TAG3, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, DORDRECHT, Zuid-Holland
€ 130,566 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT