Perkins 150 kVA (2025)
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10201022 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 150 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 11.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 1972 kg |
| Net weight : | 1972 kg |
| Operating weight : | 1972 kg |
| Length : | 2950 mm |
| Width : | 1056 mm |
| Height : | 1900 mm |
| Capacity : | 7.01 m³ |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 70 dB |
| Color : | red |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 176 hp |
| engine : | Perkins |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 100 Ah |
| fuel tank : | 270 |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 17 L |
| certifications : | CE,EAC |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 176 hp |
| engine : | Perkins |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 100 Ah |
| fuel tank : | 270 |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 17 L |
| certifications : | CE,EAC |
| Engine power : | 176 hp |
| Colour : | red |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 1972 kg; Operating weight: 1972 kg; Length: 2950 mm; Width: 1056 mm; Height: 1900 mm; Capacity: 7.01 m³; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 70 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 6; engine: Perkins; gearbox: automatic; battery: 100 Ah; fuel tank: 270; body: Galvanized Steel; body material: steel; tank volume: 17 L; certifications: CE, EAC |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Perkins 150 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Perkins 150 kVA (2025)