Caterpillar CAT DE1250GC - Standby (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18226 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE1250GC - Standby |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 10083 kg |
| Volume : | 1000 L |
| Transport length : | 5831 mm |
| Transport width : | 2300 mm |
| Transport height : | 2549 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C32,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C32,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18226; Volume: 1000 L; Transport length: 5831 mm; Transport width: 2300 mm; Transport height: 2549 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C32, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 180,965 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT