Volvo TAD1382GE (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19926 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo TAD1382GE |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 3900 kg |
| Volume : | 320 L |
| Transport length : | 4300 mm |
| Transport width : | 1600 mm |
| Transport height : | 2250 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 472 hp |
| engine : | Volvo TAD1382GE,Volvo Penta |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 472 hp |
| engine : | Volvo TAD1382GE,Volvo Penta |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 472 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-19926; Volume: 320 L; Transport length: 4300 mm; Transport width: 1600 mm; Transport height: 2250 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Volvo TAD1382GE, Volvo Penta; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 67,894 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT