Volvo 500 kVA (2025)
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10203917 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo 500 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 12.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 5480 kg |
| Net weight : | 5480 kg |
| Operating weight : | 5480 kg |
| Length : | 4310 mm |
| Width : | 1600 mm |
| Height : | 2560 mm |
| Capacity : | 16.12 m³ |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 72 dB |
| Color : | white |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 577 hp |
| engine : | Volvo Penta |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 120 Ah |
| fuel tank : | 800l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 800 L |
| certifications : | CE,EAC |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 577 hp |
| engine : | Volvo Penta |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 120 Ah |
| fuel tank : | 800l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 800 L |
| certifications : | CE,EAC |
| Engine power : | 577 hp |
| Colour : | white |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 5480 kg; Operating weight: 5480 kg; Length: 4310 mm; Width: 1600 mm; Height: 2560 mm; Capacity: 16.12 m³; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 72 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 6; engine: Volvo Penta; gearbox: automatic; battery: 120 Ah; fuel tank: 800l; body: Galvanized Steel; body material: steel; tank volume: 800 L; certifications: CE, EAC |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Volvo 500 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Volvo 500 kVA (2025)