Cummins QST30G2, 800KVA . and with low hours. Complete with table cooler (1998)
1998
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-11136505 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins QST30G2, 800KVA . and with low hours. Complete with table cooler |
| Status : | Used |
| Year : | 1998 |
| Weight : | 6840 kg |
| Length : | 4010 mm |
| Width : | 1400 mm |
| Height : | 1850 mm |
| Voltage : | 400 VOLTS |
| Frequency : | 50 Hz |
| power output : | 536 hp |
| engine : | Cummins QST30G2 |
| power output : | 536 hp |
| engine : | Cummins QST30G2 |
| Engine power : | 536 hp |
|
Comments :
Weight: 6840 kg; Length: 4010 mm; Width: 1400 mm; Height: 1850 mm; Voltage: 400 VOLTS; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins QST30G2 |
|
Netherlands, Rietgoorsestraat 56, 4708PH Roosendaal, The Netherlands
Price on request
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.