Cummins Nowy1300 KW 1650 KVA (2015)
1
15
€ 130,566 ex-VAT
≈ 150 000 EUR
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | +48796259320 także whatsapp |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins Nowy1300 KW 1650 KVA |
| Status : | New |
| Year : | 2015 |
| First registration date : | 05.05.2016 |
| Machine hours : | 58 h |
| Weight : | 9000 kg |
| Net weight : | 9000 kg |
| Gross weight : | 9000 kg |
| Length : | 6000 mm |
| Width : | 1700 mm |
| Height : | 2200 mm |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 65 dB |
| Color : | red |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 16 |
| power output : | 1769 hp |
| engine : | Cummins Generator CUMMINS STAMFORD 1300 KW 1650 KVA 260000 EURO,V-type,Turbo,Intercooler |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 16 |
| power output : | 1769 hp |
| engine : | Cummins Generator CUMMINS STAMFORD 1300 KW 1650 KVA 260000 EURO,V-type,Turbo,Intercooler |
| Engine power : | 1769 hp |
| Colour : | red |
|
Comments :
Reference number: +48 796 259 320 także whatsapp; Machine hours: 58 h; Weight: 9000 kg; Length: 6000 mm; Width: 1700 mm; Height: 2200 mm; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 65 dB; engine cylinders: 16; engine: Cummins Generator CUMMINS STAMFORD 1300 KW 1650 KVA 260 000 EURO, V-type, Turbo, Intercooler |
|
Poland, Polska, Zabrze 41-800 tel +48 796 259 320 WhatsApp
Cummins Nowy1300 KW 1650 KVA (2015)
€ 130,566 ex-VAT
MEGAVAT 77 DAMIAN HERMAN
Damian
EnglishPolishRussian
Our partners
Transport Get transport for this equipment
More popular models
Cummins Cummins KTA50-G3Cummins Cummins kVACummins Cummins Power Generator,Immediately availableCummins Cummins 100 KVA 100 KVACummins Cummins 125 KVACummins Cummins 150 KVA 150 KVACummins Cummins 4BTA3.9-G2Cummins Cummins 6CTAA8.3-G2Cummins Cummins C220D5EQ Declaration of ConformityCummins Cummins KTA38-G5
Make price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Cummins Nowy1300 KW 1650 KVA (2015)
2015
Directly available
130,566 EUR
Price excl. VAT
2015
Directly available