Cummins 6CT-8.3-G
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006673 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins 6CT-8.3-G |
| Status : | Excellent |
| Machine hours : | 182 h |
| Net weight : | 1750 kg |
| Length : | 2500 mm |
| Width : | 930 mm |
| Height : | 1600 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 181 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 181 hp |
| Engine power : | 181 hp |
|
Comments :
Reference number: 0006673; Machine hours: 182 h; Length: 2500 mm; Width: 930 mm; Height: 1600 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 6 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 7,616 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT