Caterpillar CAT DE250E0 - C9 (2024)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18019 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE250E0 - C9 |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 2859 kg |
| Volume : | 500 L |
| Transport length : | 3981 mm |
| Transport width : | 1410 mm |
| Transport height : | 2032 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 268 hp |
| engine : | Caterpillar C9,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 268 hp |
| engine : | Caterpillar C9,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 268 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18019; Volume: 500 L; Transport length: 3981 mm; Transport width: 1410 mm; Transport height: 2032 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C9, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, DORDRECHT, Zuid-Holland, Niederlande
€ 47,395 ex-VAT
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.