FG Wilson P500-3 – Open -O (2025)
2025
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16019-O |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P500-3 - Open -O |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 3661 kg |
| Volume : | 888 L |
| Transport length : | 3800 mm |
| Transport width : | 1131 mm |
| Transport height : | 2215 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 536 hp |
| engine : | Perkins 2506A-E15TAG1,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 536 hp |
| engine : | Perkins 2506A-E15TAG1,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 536 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16019-O; Volume: 888 L; Transport length: 3800 mm; Transport width: 1131 mm; Transport height: 2215 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 2506A-E15TAG1, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht, Zuid-Holland
€ 46,612 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT