FG Wilson P150-5 – Open -O (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16009-O |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P150-5 - Open -O |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 1341 kg |
| Volume : | 327 L |
| Transport length : | 2450 mm |
| Transport width : | 1010 mm |
| Transport height : | 1544 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 160 hp |
| engine : | Perkins 1106A-70TG1,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 160 hp |
| engine : | Perkins 1106A-70TG1,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 160 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16009-O; Volume: 327 L; Transport length: 2450 mm; Transport width: 1010 mm; Transport height: 1544 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 1106A-70TG1, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 16,973 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT