Cummins KTA50-G16A – .8 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19849.8 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins KTA50-G16A - .8 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 26000 kg |
| Volume : | 2000 L |
| Transport length : | 12192 mm |
| Transport width : | 2438 mm |
| Transport height : | 2896 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 2 hp |
| engine : | KTA50-G16A,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 2 hp |
| engine : | KTA50-G16A,Cummins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 2 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-19849.8; Volume: 2000 L; Transport length: 12192 mm; Transport width: 2438 mm; Transport height: 2896 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: KTA50-G16A, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 237,631 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT