Caterpillar CAT DE550GC – Stand-by (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18221 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE550GC - Stand-by |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 3886 kg |
| Volume : | 721 L |
| Transport length : | 4773 mm |
| Transport width : | 1630 mm |
| Transport height : | 2357 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 2 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C13,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 2 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C13,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18221; Volume: 721 L; Transport length: 4773 mm; Transport width: 1630 mm; Transport height: 2357 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 2; engine: Caterpillar C13, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 64,630 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT