Mtu 6R 099 Mercedes Benz OM 366 A Marine (1999)
1999
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006494 |
| Make : | Mtu |
| Model : | Mtu 6R 099 Mercedes Benz OM 366 A Marine |
| Status : | Excellent |
| Year : | 1999 |
| Machine hours : | 2789 h |
| Net weight : | 1750 kg |
| Length : | 2350 mm |
| Width : | 960 mm |
| Height : | 1100 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 106 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 106 hp |
| Engine power : | 106 hp |
|
Comments :
Reference number: 0006494; Machine hours: 2789 h; Length: 2350 mm; Width: 960 mm; Height: 1100 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 6 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 6,049 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT